Nabídka volných kapacit


42 PATER V POHYBU: POHYBLIVÁ TVÁŘ FRANZE KAFKY

Jak se roztáčí 42 pater?

Od konce října 2014 se 42 pater točí a poutá pozornost všech kolemjdoucích u obchodního centra Quadrio v Praze blízko Národní třídy. Pohyblivá socha, která nese tvář Franze Kafky, byla zkonstruována podle skic Davida Černého. Točící se hlava umožňuje divákům sledovat Kafkovu proměnu naživo.

Z laického hlediska je socha tvořena podstavcem a 42 patry. Pohledem technika se ale jedná o 252 větších konstrukčních segmentů, téměř jeden kilometr kabelů, 1500 m2 nerezového plechu zrcadlového lesku a více než 16 300 kusů spojovacího materiálu. Při konstrukci byl vytvořen 3D model, jehož datový objem činí více než 20 GB. Model je rozkreslen na 2 039 technických výkresů. Pohyb sochy zajišťuje 42 synchronních motorů, které jsou napájeny 21 motorovými moduly. Vše je řízeno systémem Siemens Simotion P320.

Společnost NATE byla realizátorem oslovena, aby se podílela na výrobě nosné konstrukce a také dodala otáčivé segmenty pro jednotlivá patra sochy. Náročnost našeho úkolu spočívala nejen v samotné dodávce potřebných dílů, ale také v nárocích na jejich postupnou dodávku. Vše muselo být doručeno na staveniště v centru Prahy v předem určený čas, aby byl dodržen termín dokončení sochy. Neobvyklé zadání jsme v těsné spolupráci se zákazníkem a konstruktéry úspěšně splnili.

Autor: David Černý
Zákazník: Czech Property Investments, a.s.
Realizátor zakázky: DEIMOS, s.r.o.
 

 
POTŘEBUJETE SE NA NĚCO
ZEPTAT NEBO PORADIT?
Neváhejte nás kontaktovat
ODESLAT POPTÁVKU