O nás


Historie

Historie naší společnosti zasahuje až do 19. století. Roku 1898 Ludvík Geringer zakládá na místě dnešního podniku malou textilku. V roce 1936 kupuje firmu továrník Vilém Eckhardt a zavádí strojírenskou výrobu. V roce 1937 začal v Chotěboři rozvíjet výrobu filtrů, respirátorů, očních štítů a hasidel. Závod pracuje na tři směny a v roce 1942 je zde zaměstnáno až 2000 pracovníků.

V roce 1951 dochází k zásadní změně ve výrobním programu podniku. Vedle stávající výroby autogenní techniky se firma specializuje na výrobu zařízení a strojů pro nápojářský a mlékárenský průmysl. V roce 1956 se výrobní program rozšiřuje o výrobu smaltovaných zařízení.

V roce 1965 je založen CHEPOS s.p. Brno a Chotěboř je jedním z jeho závodů. Po změně právní formy CHEPOSu na trust podniků v roce 1968 získává chotěbořský závod větší samostatnost a stává se národním podnikem s novým názvem Chotěbořské strojírny. V roce 1990 se pak úplně osamostatňuje.

V květnu roku 1992 se podnik v rámci privatizace dělí podle jednotlivých oborů na pět samostatných subjektů. Jedním z nich je i dnešní akciová společnost NATE - nápojová technika a.s., dodavatel linek pro nápojový průmysl.

 

 
POTŘEBUJETE SE NA NĚCO
ZEPTAT NEBO PORADIT?
Neváhejte nás kontaktovat
ODESLAT POPTÁVKU